blank.gif


ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER

 

EĞİTİM PROJELERİ 

KİTAPLARIMIZ
Sen de Yap ARDUİNO
App inventor Android  telefon a program yaz
Arduino Ev otomasyonu (Hazırlanıyor)
ROBOTLAR
R-BOT
Arduino Robot Projeleri
 ARDUİNO ÇALIŞMALARI
Yerli Arduino R-ARDUİNO
Arduino PLC
Arduino UNO - Scratch  eğitim kartı
Arduino Ev Otomasyonu
Arduino Wİ-Fİ 12-24 Volt DC Motor sürücü
Arduino HMİ
Arduino  Ethernet + RS485 kontrol
Arduino UNO 12-24volt 40Amp DC Motor sürücü
Arduino scratch Kodlama Eğitim seti.
APP İnventor  ve IoT projeleri
ESP wi-fi modüllere program yaz
Wİ-Fİ den RGB-W led 
Wİ-Fİ mini RGB led
Wi-Fİ den 2 Röle kumandası
Bluetooth tan 4 Role Kumandası
Evinizin zili telefonunuzda
Wİ-Fİ den RGB Ampul
Wİ-Fİ ağı 20 lamba tek kontrol 
Wİ-Fİ Mini mono led 
Wİ-Fİ Priz 

 PROJE  TASARIM ve    ÜRETİMİ

Müşteri istekleri için özel projeler
Geleceği kodla dünyanı aydınlat , projeni yarat
Balık Çıkrığı
Öğrenci ödev ve okul projeleri


Satış destek

0542 6062567
www.n11.com

/kontrolcepte

 


 

   ARDUİNO - Sem de arduino yapmak istermisin. ? İhtiyacınız olacak PCB leride hazır üstelik.

Arduino  ATMEL mikro denetleyici kullanarak oluşturulmuş bir elektronik geliştirme kartı ile açık kaynaklı geliştirme ortamı ve fiziksel programlama platformudur. 

Açık kaynak platformu olması, dünyanın her yerinden insanların yaptıkları çalışmalarını paylaşmasını ve ihtiyacı olanlarında bunlardan faydalanarak kendilerini geliştirmesini, öğrenmesini ve istediklerini kolayca yapabilmesini sağlamaktadır.

Biz kitabımızda  yerli bir arduino tasarımını ve tüm detay bilgilerini sizlerle paylaşarak gelecekte sizinde ihtiyaç duyacağınız kendinize özel devreleri kolayca yapabilmeniz için bir kapı aralamak istedik.  Arduino ile ilgilenen herkezin ihtiyaç duyacağı birkaç devreyi de  bunları ve benzerlerini yapmak için ihtiyaç duyulacak bilgileride ekledik. Şimdi siz içinizdeki potansiyeli değerlendirin.  Gerekli techizat elinizde olmadığı için belki gerçekleştiremediğiniz projelerinizi yapabilmeniz için devreler hazırladık. Size uygun devreler gerçekleştirdik , sizin pratik zekanız ile hayal ettiğiniz çalışmaları kitaplarımızda hazırladığımız devrelerle gerçekleştirebilirsiniz.

Open - source , açık kaynak paylaşımını tam olarak yansıtacak bir uygulama ile herşeyi açıkça sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bir adım daha ileri giderek hobiciler için yapımı en zor olan devre PCB lerini de üreterek ister 1 adet ister 10 adet satın alıp kullanacakları şekilde hazırladık.

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

 

   Yerli ARDUİNO
Arduino ailesine bir katkı da bizden. Arduino UNO boyutu ve pin yapısında  MEGA kapasitesi kartı. Arduino uno ile arduino öğrenmeye başlayınca UNO'nun ne kadar az imkanı olduğunu göreceksiniz. İşte o zaman elinizdeki uno için aldığınız malzemeleri kullanarak bizim yaptığımız R-ARDUİNO yu kullanabilirsiniz. 

Piyasadaki tüm Arduino Uno shield ( ek devre kartları )  devrelerini bu karta takıp çalıştırabilirsiniz. Ama daha fazlası da var. Kartın hemen kenarında 8 pinli konnektöre ESP wi-fi modüllerden ESP8266-01 modeli ni takıp wi-fi kumanda eklemeniz mümkün. Yetmedi ; çift taraflı pin yapısı sayesinde ikinci bir ek devre yi diğer tarafına ekleyerek Uno ile yapamayacağınız çalışmaları yapabilirsiniz. Daha fazlası için ATmega 2560 entegresinin diğer pinleri ikinci bir sıra pin olarak kartın üzerinde hazır, hemde çift yönden genişleme özelliği ile.

Uno için yaptığınız yazılımlarınızı, pin isimlerini Mega entegresi ne göre değiştirip ATmega Mega kartı için derlediğinizde bu kart üzerinde çalıştırabiliyorsunuz.

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

   APP INVENTOR İLE ANDROID CEP TELEFONUNA PROGRAM YAZ

App Inventor, MIT tarafından geliştirilen, on-line olarak kullanılabilen ve Android programlama konusunda hiç bilgisi olmayan meraklıların bile , sürükle ve  bırak yöntemi ile kolayca Android uygulama  geliştirmesini mümkün kılan bir programdır.

Programınızı hazırlayıp ,  .app olarak tablet veya cep telefonunuza yükleyip çalıştırabilirsiniz.

Öğrenmenin en kolay yolu , çalışan bir örneği uygulayarak çalışmaya başlamaktır.Biz kitabımızda , programın yapısını öğretmek için , örnek programlar yazdık, bluetooth ve wi-fi den ev otomasyonunda kullanabileceğiniz cihazları nasıl  kumanda edeceğinizi anlatan  programlar  hazırladık. Bu programlarla kullanacağınız devreleri de açık kaynak olarak kitapta paylaştık, ayrıca bu devreleri sizin için ürettik. İsterseniz devreleri de satın alıp yazdığınız programı deneyebiliyorsunuz.

Böylece telefonunuzda hapis kalacak bir oyun değil, gerçek dünyada Arduino kartları, kapı otomatiğini ya da RGB led aydınlatmayı wi-fi ya da Bluetooth üzerinden kumanda edebiliyorsunuz.

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

   Arduino , IoT , Wİ-Fİ , okul ve  Öğrenci eğitim Projeleri
Arduino veye PİC mikro işlemci ile devre yapıp bunu da kendinizin yazacağı  Android cep telefonu uygulaması  ile kontrol etmek istemezmisiniz. ? 

Kendinizi geliştirmek için bizden satın alacağınız projelerle bu konuda kendinizi geliştirirken , aldığınız kodları hem öğrenir hemde gelecekte de kullanabilirsiniz.

Sizin proje isteklerinizi de yapıyoruz. Buradaki projeler içinde sizin yapmak istediğiniz çalışma yoksa sizin istediğiniz projenizi de tasarlayıp , kodunu yazıp , üretebiliriz.

 Arduino ve PİC işlemci ile yapılmış çalışmakta olan 35 Değişik proje ile  lise veya yüksek okul üniversite öğrencilerinin yapmak isteyecekleri , yaparken de kendilerini geliştirebilecekleri projelerimiz var. Devre şeması , PCB si , nasıl çalıştığını anlatan raporu  ile birlikte hazır durumda. Elektronik devreleri kendisi monte etmek isteyenlere boş plaket , montaj ile uğraşmak istemeyenlere de hazır çalışır şekilde devre olarak veriyoruz.

Hem öğrenip , hem projeyi ucuza çıkarmak , hem de kendi projesini yapmak isteyenler için de yayınlanmış olan kitaplarımızı yanında PCB leri de var. Açık şemaları, malzeme listeleri ve montaj bilgileri de. Videoları yayınlanacak kanalımıza üye olup izlemenizi tavsiye ederim.

Neler var ?.  Şerit ledleri cep telefonundan açıp - kapayan ve ışık ayarı - renk ayarı yapan devre ve bunun  açık kodları ile birlikte android telefon programı. 

RGB_W 1 er Amperlik4 kanal 12 volt led kontrol devresi ile bunun android cep telefonunda çalışan programı. 

Yeni bir arduino tasarımı , Arduino Uno boyutunda Mega kartı. 

Arduino UNO ile yapabileceğiniz mesafeden kaçan ve çizgi izleyen robot programlanabilir robot . Bu robotu Bluetooth tan kumanda etmeniz için Android cep telefonu programı.

Arduino Uno PLC . 5 Analog Girişli, 3 izole dijital girişli , 1 tane 5 Amper 24 volt PWM DC motor sürücü , 4 dijital çıkışta 10 Amper kontaklı 4 role.

Iot projeleri.  Evinizdeki wi-fi modeminizi santral gibi kullanıp buradaki ev otomasyonu ürünlerini ister cep telefonu ister internet üzerinden kumanda etmak.

Wi-fi den android cep telefonu için yazılımı da hazır olan 4 Role kumandası. Roleler 5 Amperlik.

Evdeki normal duya takıp kullanacağınız RGB renk ayarı Android cep telefonu programı ile yapılan Ampul.

Wi-Fi priz . Topraklı priz üzerine takarak kullanabildiğiniz , 10 Amper wifi priz . Ev otomasyonu projesine dahil edebilirsiniz.

Wifi kapı zili , Kapıdaki zil butonunu bu devreye bağlıyorsunuz ve zile basılınca Android cep telefonunuz çalıyor veya  titriyor. Seçim sizin . Programı hazır. Ayrıca üzerindeki 10 amper kontaklı role ile merdiven otomatiğini açabilirsiniz.

Ev otomasyonu santıralı .  8 Adet 10 Amper çıkış rolesi , 2 Analog giriş , 3 Dijital giriş , 1 kızılötesi IR alıcı ve verici ( IR kumandalı cihazları çalıştırmak için) , Bluetooth veya Wİ-Fİ takılarak kumanda edilebiliyor.

Projelerden bir kısmı fikir vermesi için burada , video kanalımızdan ve bloğumuzdan tüm projeleri inceleyebilirsiniz. Youtube kanalımıza üye olabilirsiniz.

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robot  

R-BOT Arduino uno ile çizgi izleyen , Mesafe algılayan , engelden kaçan , Bluetooth ile cep telefonundan kumanda edilebilen robot çalışması yapmak için ürettiğimiz bir projemizdir.

R-bot robot ( shield ) ek devresi ile sizde kendi uygulamalarınızı yapabilirsiniz.

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arduino scratch  kodlama eğitimi. 

İlk okul ve orta okul öğrencilerine kodlama ve Arduino öğretirken en büyük sorum , arduino kartına ek devrelerin kablo ile bağlamak. Hem eğitmenler hem öğrenciler için tek bir kart üzerinde tüm malzemelerin bulunması kolay kullanım sağlar.

Fiyat avantajı ve kolay kullanım için Arduino devresi ile deneme ve eğitim devresinin aynı kart üzerinde toplayarak scratch kartı oluşturduk.

Enerjisini USB programlama kablosu üzerinden alan bu devre ile 4 servo motorlu robot kol da programlanabiliyor.

Eğitim araçları olarak düzenlenmiş ürünlerimiz bulunmaktadır. 

 www.kontrolcepte.blogspot.com adresimizde bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.